SEO Çalışması

SEO Çalışması

Seo optimizasyonu, web siteniz için doğal bir trafik oluşturmak ve bunu gün be gün arttırmak için taktik ve stratejileri içeren çalışmanın adıdır. Arama motoru optimizasyonu ile müşteriniz firmanızın ürününü veya hizmetin adını bir arama motoruna yazdığında ilk sayfada sizin ürününüzün adı veya firmanızın çıkması için seo hizmetinden yararlanmanız gerekir.

Seo’da amaç, hedeflenen arama kelimelerini kullanılarak arama motoruna yazıldığında ilk veya ikinci sayfada yer alabilmektir. Webim Ajans, bu noktada profosyonel ekibi ile web sitenizi ve iş hedeflerinizi inceleyerek anahtar kelimeleri seçmede sizin seo danışmanlığınızı üstlenir. 

Seo çalışması, uzun süreli ve çok yönlüdür. Kısacası, sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için sitenin yapısının uygun olup olmadığından başlanmalıdır. Daha sonra yapılması gerekenler;

-    Google Analytic Raporu
-    Hedef Seçimi
-    Pozisyon Değerlendirme, Rekabet Analizi
-    Browser Uyumluluğu
-    Web Sitenizin Kod Analizi
-    Google Webmaster Kurallarına Uyum
-    Ziyaretçi Davranış Analizi
-    Keyword Analizi

İşte tüm bu sayılan maddeler, ilk planda yapılacak konulardır. Tüm bunların yanısıra; sosyal ağlarda yapılması gerekenler, sayfalarda yapılacak olanlar, site dışında yapılması gerekenler arama motoru optimizasyonunun konularıdır. Bilmelisiniz ki, tüm bu ana başlıkların yanı sıra bir de alt başlıklar vardır. İşte, Webim Ajans bu noktada sizlere profosyonel hizmet sunar. Bu hizmetle birlikte, size sadece izlemek kalır.